KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12668003
*
nr 1266 8003
JAG Acke
(1859-1924), Sverige
Oljemålning, Gossestudie. Signerad, daterad 1884. Olja på pannå, 21x15 cm
Johan Axel Gustaf Acke, svensk målare, tecknare och skulptör oftast kallad J.A.G. Acke, född Andersson 1859 i Stockholm, död 1924 i Vaxholm.
Utrop:
8.500 kr
Såld:
7.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juli 2019
kl 18:53:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/7 18:48:27
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
JAG Acke
Johan Axel Gustaf Acke, svensk målare, tecknare och skulptör oftast kallad J.A.G. Acke, född Andersson 1859 i Stockholm, död 1924 i Vaxholm.
Läs mer om JAG Acke
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gossestudie jag acke olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30
*
JAG Acke
Johan Axel Gustaf Acke, svensk målare, tecknare och skulptör oftast kallad J.A.G. Acke, född Andersson 1859 i Stockholm, död 1924 i Vaxholm.
Läs mer om JAG Acke
nr 1266 8003
JAG Acke
(1859-1924), Sverige
Oljemålning, Gossestudie. Signerad, daterad 1884. Olja på pannå, 21x15 cm
Johan Axel Gustaf Acke, svensk målare, tecknare och skulptör oftast kallad J.A.G. Acke, född Andersson 1859 i Stockholm, död 1924 i Vaxholm.
| Utrop: | 8.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 7.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 juli 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/7 18:48:27 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
JAG Acke
Johan Axel Gustaf Acke, svensk mÃ¥lare, tecknare och skulptör oftast kallad J.A.G. Acke, född Andersson 1859 i Stockholm, död 1924 i Vaxholm.Läs mer om JAG Acke
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gossestudie jag acke olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30



